Jesteś uczniem z województwa małopolskiego?
Podejmij wyzwanie i Zaprogramuj Smoka!

Jeśli chcesz sprawdzić swoje możliwości programistyczne, zmierzyć się z rówieśnikami, a przy tym nauczyć się czegoś nowego, weź udział w naszym konkursie! Wspólnie z Polskim Towarzystwem Informatycznym przygotowaliśmy dla was zadanie.

Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone, a finaliści wezmą udział w uroczystej Gali, która odbędzie się 2 czerwca w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia” przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie.

Smok Wawelski jest od wieków związany z Krakowem, a tym samym i z Małopolską. Jest to jednak stwór dość wiekowy i ostatnio trochę się nudzi, dlatego zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy w programowanie.

W dowolnym języku programowania (np.: Baltie, Scratch, Python, C++, Java, App Inventor, JavaScript) napisz prostą grę edukacyjną, której przewodnikiem (lub bohaterem) będzie smok. Gra powinna być tematycznie związana z Małopolską, jako regionem lub miejscowością, w której mieszkasz.

Przebieg konkursu

  • Zadanie może być rozwiązane w jednym z języków programowaniaBaltieScratchPythonC++JavaApp Inventor, JavaScript
  • Ucznia do konkursu zgłasza opiekun naukowy (np. nauczyciel informatyki, osoba prowadząca zajęcia pozalekcyjne lub rodzic).
  • Opiekun przesyła zgłoszenie poprzez elektroniczną rejestrację formularz zgłoszenia uczniów do konkursu
  • Uczeń otrzymuje dane do logowania się na platformie http://moodle.pti.krakow.pl/, gdzie umieszcza na platformie do dnia 27 maja 2017r. w postaci pliku zip lub linku do pobrania. Po tym terminie dostęp do przesłania zadania zostanie zamknięty.
  • Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone, a finaliści wezmą udział w uroczystej Gali, która odbędzie się 2 czerwca w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia” przy ulicy Warszawskiej 24 w Krakowie.

Patronaty i Partnerzy

Partner

Małopolska

Realizacja

Fundacja Szkoła Medialna

Patroni

MICE

.

PTI

Patroni medialni

Radio Kraków

Partnerzy

Motorola
NEC
HeadTrip
Akademia Kodera
WBP w Krakowie
Biblioteka Pedagogiczna