Co, gdzie, kiedy?

Warsztaty pt. “Szkoła przyszłości” dla uczniów klas 1-3 i 4-8 szkoły podstawowej

Termin: 15 października – 30 listopada 2024 r.

Gdzie: Da Vinci Publiczna Szkoła Podstawowa w Krakowie

Podejmowanie własnych inicjatyw, realizacja kreatywnych projektów czy efektywne rozwiązywanie problemów to cechy, które możemy przypisać postawie przedsiębiorczej. Sposobem na rozwój u dzieci i młodzieży kompetencji związanych z przedsiębiorczością są odpowiednio dobrane zajęcia, w tym nauka programowania ukierunkowana na samodzielną pracę i twórcze rozwiązywanie problemów. “Szkoła przyszłości” zakłada to warsztaty programistyczno-robotyczne dla uczniów z klas 1-3 i 4-8 szkoły podstawowej, które nastawione są na kształtowanie umiejętności algorytmicznego myślenia i kreatywnego doskonalenia kompetencji w zakresie nauki programowania. Wykorzystując miniroboty oraz klocki Lego poprzez naukę kodowania kształtujemy wśród najmłodszym kluczowe kompetencje technologiczne. Uczniowie klas 4-8 będą poznawać nowe możliwości programowania, w tym programowanie robotów, modelowanie przestrzenne i druk 3d oraz będą doskonalić umiejętności cyfrowe w praktyce.

Panel technologiczny dla licealistów

Termin: 5-20 listopada 2024 r.

Gdzie: Da Vinci Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Uczniów liceum zapraszamy do udziału w panelach technologicznych, które umożliwią uczestnikom rozwój kompetencji i kreatywności w obszarach związanych z nowymi technologiami. Panele poprowadzą partnerzy biznesowi Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji.

W ramach panelu technologicznego realizowanego w Da Vinci Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie jako szkole modelowej Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji, posiadającym znakomicie wyposażone pracownie w sprzęt i technologie pozyskane ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny, licealiści poznają tajniki sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i możliwość zastosowania jej w edukacji, a także zgłębią podstawy konstrukcji komputera oraz działania sieci informatycznych, w tym zasady i procedury bezpieczeństwa internetowego.

Konferencja naukowa pt. "Od technologii gier do sztucznej inteligencji: Przeobrażanie Świata"

Termin

Gdzie: Zakład Humanocentrycznej Sztucznej Inteligencji Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie

W ramach tegorocznego Festiwalu we współpracy z partnerami naukowymi Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji, w tym Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zapraszamy na konferencję naukową pt. „Od technologii gier do sztucznej inteligencji: Przeobrażanie Świata”.  Chcemy skupić się na wpływie technologii wywodzących się z branży gier oraz rozwoju sztucznej inteligencji skoncentrowanej na człowieku. Celem konferencji jest zbadanie, jak te dynamicznie rozwijające się dziedziny przyczyniają się do zmian w różnych sektorach, od edukacji po zdrowie, od biznesu po rozrywkę. Eksperci podzielą się swoimi przemyśleniami, badaniami i wizjami przyszłości, gdzie technologie te odgrywają kluczową rolę. Całość uzupełni panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i publiczności.

Panel dyskusyjny

Termin:  

Gdzie: Zakład Humanocentrycznej Sztucznej Inteligencji Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie

Uczestników konferencji zapraszamy do udziału w dyskusji zogniskowanej wokół tematyki AI, wyzwań, jakie przed nami stawia, perspektyw i zagrożeń. W panelu dyskusyjnym wezmą udział studenci, licealiści, nauczyciele i pracownicy naukowi. Panel zostanie zorganizowany w formie bloków tematycznych związanych z zagadnieniami AI.